nostaljiden öte…1


eskiden duvar yazıları vardı bir ara.

okul yani üni yıllarında bir ara bizde tuğladan bir duvar resmi yapmış ve amirlerden gizli olarak tüm öğrencilerin bu kağıttan duvara bir şeyler yazmalarını istemiştik.

ertesi gün baktığımız da hiç bir yazı yoktu nedense. sanırım çekinmişti insanlar daha sonra artık kim yazdı ise şu şekilde bir yazı vardı duvarımızda ” sen git milyonlarca sperm arasından birinci ol, yaşadığın hayata bak”. bu yazıdan sonra öğrenciler teker teker kağıttan duvarımıza yazılarını yazmışlardı.

Öyleki her hafta sıonu bu duvar yeni bir boş duvar ile değiştiriliyor diğeri ise arşive kaldırılıyordu. Bazı gazetelerde o zaman için duvar yazılarını yayınlıyorlardı. tabi o zamanlar malesef internet denilen nimet ! yoktu.

gel zaman git zaman şehrin çeşitli yerlerinde duvarlara yazılmış graffitti tarzı yazılar yaygınlaşmaya başladı ancak bizim kitap yapmak üzere topladığımız arşivleri biz kitap yapamadık ancak duvar yazıları adı altında başka birisi bir kitap çıkardı ve o zamanlar bayağı da talep görüp en çok satanlar listesinde aylarca bir numarada kalabiilmişti bu kitaplar. daha sonra bunun karikatürlüsü vs. gibi çeşitleri çıktı.

sonraları internet çıktı işte. forumlar moda oldu şimdilerde ise facebook çılgınlığı. Profilde anlık yapılan işi ve diğer üyelere iletmek istediğiniz mesajı yayınlayabildiğiniz durum ekranını ben o zaman ki duvar yazılarına benzettim nedense.

bazı durum yazıları o kadar güzel ki bazıları da saçma sapan. bazen sırf bunları okumak için bir kaç dakika ayırıyorum facebook denen zaman kaybına.

en son fenerin arsenal dan 5 yemesinden sonra birfenerbahçeli olduğu belli olan bir üyenin yazdığı inadına SARII inadına LACİİ ! ! ! alayına TINNN.” yazısından sonra buralara konu oldu işte bu duvar yazıları.

daha sonra bir başka üyenin ” ben nasıl büyük adam olacam” lafı ise son noktayı koydu bu yazıya. bakalım bundan sonra hoşumuza gidenleri buraya aktaralım da eski duvar yazılarımızı belki yeniden yaşatabiliriz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s