her zaman ki gibi…


ayağa kalktık tekbir alacağız hizaya gelmemizi bekliyoruz. Sağa sola bakarak hizalama yaparak omuzları birbirine değdirmeye gayret ediyoruz olabildiğince. Zamana uygun bir saf düzeni ile namazımıza başlayacağız.
Ön sırada yan apartmanın kapıcısı, yanın da hastanenin başhekimi, onun yanında mahallenin yerel gazetesini çıkaran şahıs. İsimlerini bilmiyorum ama tanıyorum onları.

Genel de de cuma dan cumaya olan bir namaz toplamında görüyorum onları. Yanım da mahalle karakolundan bir kaç polis var. Diğer tarafta ise sporcularımız. Eşofmanları ile gelmişler. Belli ki antreman var namazdan sonra.

Hayat ne kada rsüratli geçiyor aslında farkında değiliz. Bu cami bile yıllar öncesinde yakının da ki blokda oturduğum yeni inşa edilmesinden bu yana tam anlamı ile 10 sene geçmiş bile.

Demekki bir 10 sene daha yaşlandık. Arada ölümler de oldu, doğumlar da. Hastalık ta oldu ameliyat sonrası sağlıkta.
Ama hayat hiç beklemediğimiz oranda hızlı geçiyor.
Bloga bir yazı yazmaya çalışırken bile en az yarım saat geçiyor. Halbuki eskiden bu kadar kolay değil di bu işler ama nasıl yetiştirirdik.

Bir kere cep telefonu yoktu. Nasıl giderdik o kadar yolu. LCD televizyon zaten düşünülemezdi bile. Lcd yi de aldık e peşinden bir de tv koltuğu olması ise olmaz sa olmazlardan. Komşu neder sonra. Lcd si var ama oturma koltuğu yok.

Nasıl olsa mahallede her yerde 15 taksitli kampanyalar var. Alırız ne olacak, evin taksidinin bitmesine nasıl olsa 5 yıl kaldı ondan sonra rahatlayacağız inşallah.

Kampanyalar sağolsun. zaten artık dayanıklı tüketim ürünü diye herhangi bir şey kalmadı artık hepsi beyaz eşya. En dayanıklısının ömrü 3 sene. malum kapitalist düzen. Yakında yeni versiyonlar geliyormuş taksidi biter bitmez bozulanlarından. Taksit bitti yenisini alma zamanı geldi, alarmı yanında hediye.

Neden bunlar aklıma geldi bilemem. Geldi işte gene bir cuma namazında. Ulan millet dua eder bizim düşündüklerimize bak.

Neyse güzel dinim benim kapıcının çorapları delinmiş eskiden bir tek karikatürlerde olurdu yamalı çoraplar. Demekki gücü yok elemanın ama geçen gün büyük kutu içinde lcd almıştı bu abi. Allahım yarabbim ondan mı düşündüm ben bunu.

Neyse son model cep telefonumun sesini kapatayım da namaz da çalmasın. Sanki her an beni cumhurbaşkanı arayacakmış edası ile aldım telefonu sessize.

Haydi allahu ekber. Allah kabul etsin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s