0x80040607 outlook hatası


Durup dururken outlook 2007 kurulu bilgisayarımdan mail gönderme gayreti içinde iken tamda vaktim kısıtlı ve yetiştirmem gereken bir mail varken bir anda hata mesajı aldım.
noluyor ya hep de beni bulur vesaire serzenişi sonrası iyice ayar oldum derken internette bir arama yaptım ama pek rastlanan bir hata değilmiş gibi bir şey çıkmadı önce.

arama ekranına 0x80040607 hatası yazdığımdan dır bilmem ama nedense arama sonucu mafişti. daha sonra sadece 0x80040607 yazdığımda ise bir sürü saçma sapan adres çıktı. Hatta ben bunun sadece bir mail box hatası olduğunu düşünürken aslında excel altında da bu tip bir hata olduğunu gördüm ama malesef vaktim kısıtlı olunca excel kısmı ile fazla ilgilenemeden outlook yazılarına baktım.
Baktım ama zaten türkçe sitelerde nedense bu şekilde bir yazı bulamadım. Yabancı sitelerde ise standart mail gönderemiyorum yardım şeklinde yazılar var ancak bir türlü ne yapılması gereken bir yöntem malesef yok.

Hep böyle olur zaten beklesin müşteri de diyemezsin. Mecbur mail atmamız lazım. Mecburen web üzerinden gönderdik mailimizi. Müşteri memnun ben memnun. Bir de sipariş gelirse şirketimde memnun olur.

Daha sonra akşam keyif çayımı içerken, yanın da birde maillerime de bakayım derken aynı hatayı vermesin mi outlook. Hay allahım ya demeden mecbur bunu halledelim artık dedik ve sıvadık kolları.

Çözüm olarak; giden posta sunucusu ayarları altında bulunan kullanıcı adı ve şifresinin olmamasının bu hataya neden olduğuna dair kesin deliller tespit ettik. Onun üzerine de araçlar-hesap ayarları-ayarları değiştir- diğer ayarlar- giden sunucusu- giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor kutusunu işaretleyip oturum açarken kullanılacak kullanıcı adı ve şifreyi normal mail ayarlarımız ile aynı şekilde yaptığımız ve sınama iletisi gönderdiğimde sorunun sonsuza kadar çözüldüğünü farkettim.
Bu arada enteresan bir şey daha başıma geldi. zaten bu enteresanlıklar nedense hep beni bulur. Önce oturum açarken kullanılacak kullanıcı adı ve parolasını doğru yazdığımız halde outlook nedense kabul etmedi. Ve kullanıcı
adını ve parolasını tekrar tekrar denedik ten sonra üstteki Gelen posta sunucum ile aynı ayarları kullan seçeneğini seçtiğim de nihayet kullanıcı adı ve parolasını kabul etmişti.
Sanırım o sırada microsoft ürünü olan outlook un canı böyle yapmak istedi zira başka bir izahı yok. Neyse sorun çözüldü de artık mailim bir şekilde gider oldu.

ben de türkçe kaynaklar da adımız geçsin diye bu yazıyı yazdım. Oh be gene tarihe mal oldum. Gene hemde.

Hadi kalın sağlıcakla.

ingilizce outlook için ise aşağıdaki gibi olmalı yol haritası :
tools, options, mail setup, email accounts – select and change) more settings, outgoing server. yolu üzerinden I had to change to ‘use same settings as my incoming mail server’.

Reklamlar

8 thoughts on “0x80040607 outlook hatası

  1. gerçekten de işimi gören tek bilgi bu bilgi oldu teşekkür ederim paylaştığın bilgi için.

  2. hocam çok teşekkür ederim biraz detay fzla girmişsin sonuç alamıyacaz zanettim ama sonuçta işim bitti. çok teşekkr ederim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s