pişmanlık, en büyük pişmanlıktır aslında…


yeni yaşıma yaklaştığım şu günlerde ve ömrünün yarısından fazlasının bittiği bu günler de nedense bu güne kadar hissetmediğim kadar pişmanlık duyguları ile başbaşayım.

Halbu ki bu günlere kadar pek hayatımda pişman olduğumu düşündüğüm bir kaç olay dışında bir şey gelmiyordu aklıma. Ancak anladım ki aslında pişmanlıklarımı düşünmekten kaçarken bir aslında pişman olmadığım anlamına gelmiyor sadece onların dank etmesini geciktirmek ile meşgul olmuşum.

Pişmanlık demek aslında bir hata. Öyle bir şey yok ve bizim hayat felsefemiz de olamaz böyle bir kavram. Ancak beni bezdiren malesef gene insanlar. Hele bu son zamanlar da insanlar artık tanınmaz, ALLAH’tan korkmaz bir hal aldı çıktı.

Ne yana baksan bir haksızlık ne yana baksan bir para kazanma hırsı.

Sen okula girdiğine pişmansın neden daha çok kazanabilirdin şuan o okuldan mezun olmasaydın. Ama senin o okulu tercih etitiğin yıllarda ise o okul mezunları daha çok para alıyordu. Devran döndü ama bu devran neden ise hep para etrafında dönüyor. Merkez para.

Yuttun içine attın düğünde bile çalınamayan davul zurnayı. Senden sonra ki düğünde dört ayrı sanatçıya verilebilen paranın elinde olmaması nedeni ile arabanı da satmıştın aslında sen. Bunda pişman olmak ne alaka ki.

Yok öyle bir şey dedik işte. Anlayana.

Esas mesajlarda kullanılan anlamsız yazı dili. Bebelerin elinde maskara olmuş güzelim dil. Ama sen gel benimle uğraş işte. dert etme bebelerin dile verdiği zararı ondan sonra memleket türküsü olarak elinde bir tek 10 yıl marşı.

Aynı teyyare önünde yamalı pantolanlar ile duran işçi resimleri gibi hayatımız. Yada ıspanak için deki olmayan demirden yumurtanın içine saklandığı sanılan kolesterole kadar dünyamız.

inceldiği yerden kopsun demeye hakkımız yok. Kopmuş artık.

Hadi kal sağlıcakla.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s