en anlamlı şarkılardan birisi.


 Tam benim doğduğum zamanlar da olan bir hikaye. Gerçekliği nedir bilemem tek bildiğim bu şekilde bir lansmanını yapmışlar şarkının. Doğru ise harika bir olay. Değilse de aslında doğru olabilecek kadar gerçek bir durum.
Neyse biz konumuza geçelim.
Hotel CALIFORNIA. 
1969 yazında hikayenin kahramanı olan adam uzun bi seyahate çıkar… Ve yolu california dan geçerken dinlenmek için hotel california yı bulur… ufak sevimli bir oteldir.. sıcak bi havası vardır… bir odaya yerleştirirler… oteldeki ikinci gününde odasın…ın hemen yanındaki odada kalan kızla tanışır. arkadaş olurlar…birlikte gezmeğe başlarlar.. çok fazla zaman geçmeden birbirlerine aşık olurlar…ve tatili hotel californiada birlikte geçirmeye karar verirler…… çok severler birbirlerini… bütün bir yaz hep beraberdirler…otelin sıcak insanları , sevimliliği sadeliği onları çok etkilemiştir… unutamayacakları bir yaz yaşarlar , bir sevgi yaşarlar 🙂 …. Yazın bitiminde bi karar vermek zorundalardır ayrılık için…. Ve şöyle derler : Eğer 1 sene sonra birbirimizi unutmaz ve yine bu kadar çok sevecek olursak ,gelecek yazın ilk gününde (tanıştıkları günü kastederek) otel californiada buluşcağız diye sözleşirler.. O zamana kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır. ( bu aşk bir yaz aşkımı yoksa gerçek bi aşkmı anlamak için yaparlar bunu) -(eagles hikayenin buıraya kadar olanını yaşadıkları günleri otelin güzelliğini kasabanın sadeliğini anlatr şarkısında genel olarak…) Tam 1 sene geçmiştir… Adam sözleştikleri gibi 1 sene sonra otelde bluşmak için yola çıkar… tanıştıkları ilk gündür o gün… yol uzundur bitmek bilmez adam için… ve sonunda californiaya varır… otelin oraya gildiğinde kapkara bi bina bulur..otel dün yanmıştır… sevdiği adamla buluşmak için 1 gün önceden otele gelen kız gece çıkan yangında ölür… Adam otele gelirken sevdiği kızla bir ömür yaşamayı , birlikte olmayı düşünürken , onu bir ömür kaybeder
Gurubun üyeleri hikayeyi duyduğunda çok etkilenir ve bunun için bişeyler yazmaya karar verirler..Sonun da da bu mükemmel duygusal parça ortaya çıkar.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s